Лікувальна фізична культура у Луцьку: дбаємо про хребет та поставу

Лікувальна фізична культура (ЛФК) - це метод застосування фізичних вправ в лікувально-профілактичних цілях. Не завжди медикаментозна терапія допомагає позбутися деяких захворювань. У певних випадках для лікування використовують інші методи. Одним із них є "лікування рухом" - лікувальна фізична культура. Вона допомагає не лише вилікуватися або покращити стан здоров’я, але й підтримувати фізичну форму, тримати себе в тонусі. Найпоширенішими проблемами, при яких лікування (або профілактика) фізичними вправами дуже ефективне, є проблеми з опорно-руховим апаратом, хвороби нервової системи та внутрішніх органів.

Різниця між ЛФК та іншими видами фізичної активності полягає в тому, що лікувальна фізкультура виконується за приписом лікаря та потребує контролю медперсоналу. Виконувати лікувальні вправи вдома можна тільки після детального вивчення та їх засвоєння, адже для такої фізкультури важливим є правильне виконання усіх рухів. Комплекс вправ складається індивідуально для кожної людини, враховуючи її захворювання та можливості організму. Вправи повинні оптимально впливати на організм хворого, не перевантажуючи його. Обов’язковою перед призначенням ЛФК є комплексна діагностика.

При складанні індивідуальної програми враховуються такі фактори:

- діагноз захворювання та його характер;
- особливості хвороби в кожному окремому випадку;
- стадія хвороби;
- рівень ураження окремих органів та систем організму.

Розрізняють загальну та спеціальну лікувальну фізкультуру. Загальна призначається для покращення тонусу організму в цілому. Спеціальна ЛФК призначена для лікування конкретної хвороби (хвороб).

Лікувальна фізкультура позитивно впливає на весь організм, а саме:

- підвищується рухливість суглобів;
- покращується еластичність зв’язок та сухожиль, їх стійкість до навантажень;
- поліпшуються обмінні процеси в організмі людини;
- поліпшується кровообіг до уражених органів та тканин;
- зменшується період відновлення, одужання та реабілітації.

Вправи ЛФК поділяються на два види:

- за ступенем самостійності: активні та пасивні;
- для окремих груп м’язів або загальнозміцнювальні.

Лікувальна фізкультура - це ефективний спосіб покращення стану здоров’я без оперативного та медикаментозного втручання. Фізичні вправи позитивно впливають і на загальний стан організму, тому їх доцільно виконувати з метою профілактики. Також при хворобах опорно-рухового апарату позитивний вплив має плавання, піші прогулянки та катання на велосипеді. Тому пам’ятайте: рух - це життя!

Реабілітаційно-профілактичний центр "Уроки для хребта Довгуна-Сергійчука" - це заклад, де лікування відбувається без оперативного втручання. Наші кваліфіковані фахівці знайдуть підхід до кожної дорослої людини та дитини. Наша сфера послуг включає в себе: дитячий та лікувальний масаж, мануальна терапія в Луцьку, Рівному, Тернополі та Львові й багато іншого. Також у нас Ви можете записатися на курси масажу у Львові та Луцьку. З нашим Центром Ви почуватиметеся значно краще!

Детальну інформацію можна знайти на нашому сайті або зателефонувавши за контактним номером.